• Wpisów: 2603
  • Średnio co: 1 dzień
  • Ostatni wpis: 47 dni temu, 19:24
  • Licznik odwiedzin: 52 435 / 3178 dni
 
ebook-poradniki
 
Internat - to miejsce zyskało już wiele negatywnych opinii, jednak nadal jest instytucją prowadzącą opiekę i wychowanie nad dziećmi, które z różnych przyczyn nie mogą mieszkać w domu podczas trwania roku szkolnego.

Istotnym warunkiem uzyskiwania sukcesów edukacyjno-wychowawczych u wychowanków mieszkających w internatach, jest stosowanie odpowiednio dobranych metod wychowawczych polegających na kompensowaniu braków i deficytów rozwojowych wychowanków o obniżonej sprawności umysłowej. Dzięki temu możliwa jest analiza funkcjonowania placówki oraz próba określenia efektywności metod w niej stosowanych.

Książka ma na celu poszerzenie wiedzy na temat instytucji internatu jako miejsca, w którym dzieci upośledzone otrzymują możliwość rozwijania swoich umiejętności, niezbędnych w poprawnym funkcjonowaniu w życiu społęcznym, ekonomicznym i kulturalnym.

Temat podjęty w niniejszej publikacji może być pomocny w pracy opiekunek przy określaniu odpowiednich metod wychowawczych, które będą miały ogrowny wpływ na przyszły rozwój wychowanków.

czytajnas.nextore.pl/(…)kompensacyjna_funkcja_inter…

Więcej ebooków z działu "poradniki", znajdziesz tutaj:
masz24.pl/ebooki-poradniki.html

--------------------------------------------------------------------------------------------------
Codziennie najnowsze czasopisma i gazety prosto na Twój komputer.
Sprawdź ile możesz zaoszczędzić kupując cyfrowe wydania:
masz24.pl/gazety-i-czasopisma-cyfrowe-wydania.html
--------------------------------------------------------------------------------------------------

Nie możesz dodać komentarza.